Loading...

O ortodoncji

Specjalistyczny Gabinet Lekarski

Ortodoncja obecnie jest bardzo popularną dziedziną stomatologii. Zajmuje się leczeniem nieprawidłowego zgryzu (w tym brakami wrodzonymi i przygotowaniem do zabiegów chirurgicznych). Leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatów ma na celu uzyskanie prawidłowego zgryzu i osiągnięcie poprawy w wyglądzie twarzy i czaszki. Postępy w medycynie spowodowały ogromne zainteresowanie ortodoncją pacjentów dorosłych. Dawniej grupa ta była bardzo ograniczana w leczeniu. Nowoczesne metody leczenia spowodowały też możliwość kompleksowego traktowania wad zgryzu jako część terapii np. chirurgicznej Wszystko to po leczeniu poprawia standard życia pacjenta. Uzyskane efekty estetyczne i zdrowotne mają ogromny wpływ na standard życia ,podniesienie samooceny co zatem idzie często wyznaczenie wyższych celów w życiu zawodowym i osobistym pacjentów.

Jestem specjalistą ortodontą z wieloletnią praktyką. Stosuję najnowocześniejsze na świecie metody: aparaty ruchome (u dzieci) i aparaty stałe (również aparaty nakładkowe). Świetne efekty uzyskujemy również w leczeniu zębów zatrzymanych oraz w leczeniu progenii (zazwyczaj jako przygotowanie do zabiegów chirurgicznych).Przygotowujemy również ortodontycznie pacjentów do zbiegów implantologicznych

Traktowanie wad zgryzu kompleksowo prowadzi do świetnych efektów zdrowotnych (np. poprawa standardu żucia, często usuwa różne skutki przeciążeń zębów i inne).Poprawia też estetykę uśmiechu, całej twarzy ,niweluje nadmierne zmarszczki mimiczne. Proponujemy czasem w naszym gabinecie zabiegi medycyny estetycznej jako uzupełnienie zakończonego leczenia ortodontycznego.